Trest smrtícího rodiče

Co to znamená být "rodičem mrtvého?"

Existuje obvyklá mylná představa, že každý rodič, který spadl na platby na podporu dítěte, musí být "mrtvý rodič". Ale když se podíváte na právní předpisy týkající se problematiky rodičů, kteří jsou mrtvými, je zřejmé, že tomu tak není.

Každý stát má své vlastní zákony týkající se prosazování podpory dětí. Existuje však federální zákon známý jako zákon o trestu smrti rodičů z roku 1998, který vstoupil do hry, když rodič dluží dětskou podporu dítěte, které má bydliště v jiném státě.

Podle DPPA je opravdovým "deadbeatem" osoba, která:

  1. Soudy byly nařízeny k vyplacení podpory dítěte
  2. Uvědomuje si, že je nařízeno soudy, aby zaplatili podporu dítěte
  3. Rozhodla se, že nezaplatí podporu dítěte po dobu nejméně 12 měsíců, nebo je ve výši minimálně 5 000 dolarů za vyplácením podpory dítěte.

"Vůle" je klíčové slovo. Mnoho rodičů, kteří zaostávají za platby na podporu dítěte, se nehodlá platit, nejsou schopni platit.

Mohou být rodiči smrti potrestáni?

Ano. Když rodič výrazně zaostává za platby na podporu dítěte, stát může:

  1. Ozdobte výplaty dlužníka
  2. Zapřít dlužníka pasem
  3. Zablokujte dávky v nezaměstnanosti dlužníka
  4. Zablokujte jeho nebo její federální a / nebo státní daň z příjmů
  5. Vynucení vězení

Kromě toho mohou být podle zákona o trestu odnětí svobody pro rodiče (DPPA) rodiče, kteří dlužní dítěti pobírají dítě, které má bydliště v jiném státě a nezaplatili tuto podporu dítěti za dvanáct měsíců, nebo jsou více než 5 000 dolarů v prodlení. přestupek.

Rodičům, kteří dluží podporu dítětem na dítě, které má bydliště v jiném státě a které nezaplatilo tuto podporu dítěte za 24 měsíců, nebo je více než 10 000 dolarů v prodlení, může být obviněno z trestného činu.

Co o rodičích, kteří běží od podpory dětí?

Rodiče, kteří se přestěhují ze státu do státu, aby se vyhnuli placení podpory dítěte nebo kteří používají alias v pokusu se vyhnout pravomoci, mohou podléhat federálnímu stíhání podle zákona o trestu smrti rodičů.

Co způsobuje, že rodič neplatí podporu dítěte na prvním místě?

Mnoho rodičů, kteří jsou za plnění podpory dítěte, není schopen zaplatit podporu dítěte, protože upadli do těžkých časů. V případech, kdy se okolnosti dlužníka výrazně změnily, mohou soudy zvážit přehodnocení finanční situace dlužníka a snížení výše dlužné podpory dítěte. Rodiče v této situaci by měli požádat o změnu prostřednictvím soudu, který vydal příkaz k podpoře dítěte.

Reference:
"Vynucování podpory dětí." Oddělení pro vykořisťování a obscénnost dítěte v USA. N.p., n.d. Web. 7. ledna 2011. http://www.justice.gov/criminal/ceos/child_support.htm.
Deadbeat Rodiče trestu zákona z roku 1998. 18 USC. Sec. 228. 1998. Soubor PDF.

Zanechte Svůj Komentář